Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του 6/Θέσιου Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου Φούρκας-Κασσανδρινού αισθάνονται την ανάγκη να ευχαριστήσουν θερμά:

• Το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την συμβολή τους στη διοργάνωση της γιορτής λήξης και αποχαιρετισμού των μαθητών της ΣΤ΄τάξης αλλά και την αρωγή και συμπαράσταση που έδειξαν όλο το σχολικό έτος 2016-2017 στο σχολείο μας.
  • Την οικογένεια του κου Νικόλαου Βαλάση για την ευγενική προσφορά ενός βιντεοπροβολέα παρουσιάσεων υψηλής ευκρίνειας,εμπλουτίζοντας έτσι τον ηλεκτρονικό εξοπλισμό του σχολείου.
  • Την οικογένεια του κου Γαρύφαλλου Κόχειλα για την ευγενική προσφορά αθλητικού υλικού για την απασχόληση των μαθητών μας στο μάθημα της γυμναστικής αλλά και την ώρα των διαλειμμάτων.