Κατά το σχολικό έτος (2017-2018)  για τη λειτουργία του Ολοήμερου σχολείου μας ισχύουν τα εξής:

Όλες οι τάξεις (Α΄-Β΄-Γ΄-Δ΄-Ε΄-ΣΤ΄) θα σχολάνε στο 6ωρο (13.15) όπου θα υπάρχει λεωφορείο για παραλία Φούρκας και Κασσανδρινό.

Το Ολοήμερο Τμήμα θα λειτουργεί ως εξής:

• 1η ώρα: 13.20-14.00 Σίτιση μαθητών
  • 2η ώρα: 14.15-15.00 Μελέτη-προετοιμασία
  • 3η ώρα: 15.15-16.00 Αθλητισμός-Αγγλικά-Η/Υ-Θεατρική Αγωγή

Δυνατότητα αναχώρησης από το Ολοήμερο υπάρχει μόνο μετά τη  2η ώρα (15.00) ή

την 3η ώρα(16.00) όπου θα υπάρχει και λεωφορείο για Παραλία Φούρκας και Κασσανδρινό.

• Υπάρχει δυνατότητα Πρόωρης Υποδοχής μαθητών του Ολοημέρου (7.15) αν υπάρχει ικανός αριθμός μαθητών
  • Δυνατότητα να εγγραφούν έχουν οι μαθητές των οποίων οι γονείς (και οι δύο) εργάζονται ή είναι άνεργοι προσκομίζοντας στο σχολείο τη βεβαίωση του φορέα εργασίας για υπαλλήλους ή πρόσφατη βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα ή το πιο πρόσφατο ειδοποιητήριο πληρωμής του τρέχοντος έτους για αυτοαπασχολούμενους, ελεύθερους επαγγελματίες, αγρότες ή την κάρτα ανεργίας Μπορούν ακόμη να εγγραφούν μαθητές των οποίων οι γονείς ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες (πολύτεκνες, μονογονεΐκές, χρόνιες παθήσεις κ.α)
    • Η αίτηση εγγραφής θα δοθεί από το σχολείο σε όσους γονείς ενδιαφερθούν και πρέπει να επιστραφεί συμπληρωμένη μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά έως τη Δευτέρα 12 Ιουνίου 2017.