Μέρα γιορτής για το σχολείο μας η Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου 2015. Μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί υπό τις ευλογίες των δύο ιερέων Φούρκας και Κασσανδρινού παρέστησαν και τίμησαν την ημέρα. Υποδεχθήκαμε παλαιούς και νέους μαθητές του Δημοτικού και Νηπιαγωγείου, μπήκαμε στις τάξεις για μια πρώτη επαφή, δόθηκαν δωράκια και στη συνέχεια ακολούθησε μπουφές κάτω από τους ήχους παιδικών τραγουδιών. Ευχαριστούμε το Σύλλογο Γονέων του σχολείου μας για τα δώρα των παιδιών και το μπουφέ της γιορτής.

Την ίδια μέρα, αργότερα, ακολούθησε κι ένας δεύτερος Αγιασμός, αυτή τη φορά της θεμελίωσης του καινούριου Νηπιαγωγείου στο χώρο του σχολείου μας. Ήταν μια ιδιαίτερη στιγμή για ένα έργο που γίνεται πραγματικότητα για τον τόπο μας μετά από επιμονή και προσπάθειες δέκα χρόνων.

DSCN3619 DSCN3617

20150911 1316