Την Παρασκευή 20 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε από το σχολείο μας το "4ο Πέταγμα xartaetosχαρταετού", στα πλαίσια του θεσμού του "Κοινωνικού σχολείου". Φέτος είχαμε  και καλύτερες επιδόσεις από τις προηγούμενες χρονιές λόγω του καλού καιρού με το ενισχυμένο αεράκι. Οι μαθητές  με τη βοήθεια δασκάλων, γονέων αλλά και παππούδων! πέταξαν τους χαρταετούς στο γήπεδο της Φούρκας και συνέχισαν έτσι το έθιμο του Χαρταετού. Στη συνέχεια, στο σχολείο, δόθηκαν οι έπαινοι στους τέσσερις μαθητές που οδήγησαν όσο πιο ψηλά μπορούσαν και για περισσότερη ώρα τους χαρταετούς τους. Ο πρώτος νικητης πήρε και τον παραδοσιακό χαρταετό που κατασκεύασε πριν από λίγες μέρες στο σχολείο μας ο κ.Παύλος Κοτσαρίδης. Και του χρόνου!

DSCN1950

DSCN1952