pop cornΟ Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Φούρκας-Κασσανδρινού στα πλαίσια του σχεδίου δράσης «Συμμετοχή των γονέων στη σχολική ζωή» διοργάνωσαν από κοινού για την «Ημέρα του Παιδιού» την Πέμπτη 11 Δεκεμβρίου 2014 βραδιά σινεμά στο σχολείο. Οι μαθητές παρακολούθησαν μια όμορφη παιδική ταινία με κινούμενα σχέδια, μεταγλωττισμένη, κατάλληλη για παιδιά 6-12 ετών. Η αξία του εισιτηρίου ήταν το πιο ζεστό παιδικό χαμόγελο των μαθητών και επειδή κάποια επέμεναν να πληρώσουν? σε είδος (όσπρια, ζυμαρικά κ.α) συγκεντρώσαμε τρόφιμα για συνανθρώπους μας που τα έχουν ανάγκη. Η βραδιά κύλησε μαγικά και η αίθουσα γέμισε με χαρωπά προσωπάκια και μυρωδιές από ζεστό ποπ-κορν που έφτιαξαν και μοίρασαν οι κυρίες του Συλλόγου Γονέων στους μαθητές.